Cikin len ortaya ;)

aleynanaz1

Well-Known Member
Sarah Jio
Böğürtlen kışı.
Bu romanı okumayanları burada dövüyorlar.
Ilk romanıydı.
Daha sonrasında Mart menekşeleri çok beğenildi.
yazar geçen yıl Istanbul a geldi.

aleynanaz1

Well-Known Member
Tabii jojo Moyes.. Senden önce ben. sonrasında çıkan tüm romanları yok sattı.
Ardında bıraktığın kadın.. Su gibi okunan bir roman.Polisiye ,geçmiş ve bugün harmanlanmış.Güzeldi gerçekten.Sürükleyici.Tüh ya bitti..dedirtti.

S

Sunguroğlu

Guest
Türkiye'de en çok okunan yazarlardan biri.Genellikle aile yaşamı üzerine kurulmuş romanlar.Evlilkler,çocuklar,kayıplar,hüzünler...v.s.
Bizim kültürümüze uygunmu? Bence kimin eli kimin cebinde gibi tv dizilerinden daha uygun.
Ilk romanı Ateş böceğinin şarkısı..ikinci romanı gece yolu oldukça ses getirdi.
İlk romanı arkadaşlık üzerine kurulu ve oldukça dokunaklı bir romandı.
Akıcı,kolay okunan ,sıkmayan.Benimde hoşuma gitti.
Sonrasında zaten tüm kitaplarını okudum.Romanları daha çok bayanlara hitap ediyor.

Biz kolay ağlarızya o bakımdan:)

iyi bir sebepten aglamak insana yakisir, ( yalniz oldugunda ) kim ne derse desin. :)

O diziler gibi degilse fazla tereddüt etmeme gerek yok o zaman. Aile yasami üzerine kurulmus romanlar beni sıkmaz, kolay okunan olmasi da zaten sevindirici. En cok hangi romanini begenmistin, belki o romanla baslayabilirim?

tesekkürler aleynanaz, sana da zahmet veriyorum.

Sarah Jio
Böğürtlen kışı.
Bu romanı okumayanları burada dövüyorlar.
Ilk romanıydı.
Daha sonrasında Mart menekşeleri çok beğenildi.
yazar geçen yıl Istanbul a geldi.

iyiki orada degilim o zaman =)
yabanci yazarlara düsman degilim de aliskin degilim herhalde, ceviriyi iyi yapmazlar diye bir önyargi olusuyor insanin kafasinda..

Tabii jojo Moyes.. Senden önce ben. sonrasında çıkan tüm romanları yok sattı.
Ardında bıraktığın kadın.. Su gibi okunan bir roman.Polisiye ,geçmiş ve bugün harmanlanmış.Güzeldi gerçekten.Sürükleyici.Tüh ya bitti..dedirtti.

Gecen hafta ilk defa bir Polisiye roman aldim ( daha elimi bile sürmedim )

bu Polisiye romanlarinin amaci ne? yani nicin okunur?
Cinayet isleyen adamlara özenmeyelim sonra? : D
harbiden merak ediyorum, neyi anlatiyor, nicin okunur Polisiye romanlar?

Zuletzt von einem Moderator bearbeitet:

hasbelkader

Well-Known Member
Evet saat 23'e dogru gelirken, calisma odasinda, ev ödevlerimi hocaya teslim etmeme 4 gün kala motivasyonum yerle bir.

Gercekten geri zekali bir ögrenci degilim, ama geri zekalilik özelligini yansittigim bir husus var ki o konuda kendime inanilmaz kiziyorum.

Pekala. Belli basli tarihler vardir. 'Deadline' dedigimiz, Ödevlerimizin teslim edilecegi kabus günler.
Nedense o güne 1 hafta kala, beynimde carklar yeni yeni calismaya basliyor. "O da ne, seminer icin 15 sayfalik bilimsel arastirma mi yapilacakti" diye idrak ediyorum.

Geri zekaliliktan bahsetmistim. Hatta suan öyle caresizim ki, sacmalamak icin bu konuya daldim adeta.

Özür dilerim ♥
Masa basindan sicacik selamlar..

beren

Well-Known Member
Evet saat 23'e dogru gelirken, calisma odasinda, ev ödevlerimi hocaya teslim etmeme 4 gün kala motivasyonum yerle bir.

Gercekten geri zekali bir ögrenci degilim, ama geri zekalilik özelligini yansittigim bir husus var ki o konuda kendime inanilmaz kiziyorum.

Pekala. Belli basli tarihler vardir. 'Deadline' dedigimiz, Ödevlerimizin teslim edilecegi kabus günler.
Nedense o güne 1 hafta kala, beynimde carklar yeni yeni calismaya basliyor. "O da ne, seminer icin 15 sayfalik bilimsel arastirma mi yapilacakti" diye idrak ediyorum.

Geri zekaliliktan bahsetmistim. Hatta suan öyle caresizim ki, sacmalamak icin bu konuya daldim adeta.

Özür dilerim ♥
Masa basindan sicacik selamlar..

Ich liebe es, etwas auf dem letzten Drücker zu machen. Es sei denn, es ist wichtig, dann zwinge ich mich doch dazu, es nicht auf die lange Bank zu schieben. Leider denke ich, dass dieses auf dem letzten Drücker machen wollen vom Studium kommt, wo wir innerhalb von drei Wochen Hausarbeiten schreiben mussten und meine Mutter mich jedesmal nervte, sie doch ein paar Tage früher fertig zu bekommen und abzugeben. Eins kann ich sagen, dank meiner Mutter und dank der Technik von damals, wurde ich immer überpünktlich fertig und ohne große Vorkommnisse, da ich der Technik nicht wirklich traute. Freunde mussten zur Deadline zum Bahnhof Zoo zur Post und dort um Stempel von vor 24 Uhr betteln oder sie erfanden Geschichten, warum sie verspätet abgaben etc.

S

Sunguroğlu

Guest
Hepinize Selamun Aleyküm & Merhaba arkadaslar

Kitap siparis eden arkadaslarimin ödedigi fiyati, bekleme süresini duyunca icimde kalmasin diye bir tavsiyede bulunmak istedim, ben tikla24.de, Türkkitapevi, Ntkitap:eu gibi yerlerden kitap aliyordum. Sonra Türkiyede'ki bilinen kitap sitelerine mail yazdim ve kitapyurdu.com dan 3 kez kitap siparis ettim. en gec 5 günde elime ulasti. 10 tane kitap Kargo ile beraber 50 euro'yu gecmiyor genelde. o kitaplari tikla24'ten, Türkkitapevinden siparis etseydim, 50 degil 80 euro öderdim, 5 degil 25 gün beklerdim.
Almanyadaki kitapcilar, Türkiyede ki kitapcilar kadar hizli gönderemiyorlar kitabi, emin olun.
tek sorun Paypal ile ödemek fakat onda da simdiye kadar hic bir sorun yasamadim...ayrica her istediginiz kitabi bulabiliyorsunuz. kitapavrupa.eu'nun bana 6 haftada bulamadigi kitabi 4 günde buldular. kesinlikle tavsiye ediyorum.

hasbelkader

Well-Known Member
Beslenme uzmani arkadasimdan aldigim tavsiyeleri sizinle paylasmak istedim :)

Sahur icin bire bir:

Patates, Pilav (pirinc), Süt, Hurma, Avokado, Kurutulmus meyveler, Muz, Antep fistigi, Kabak​

Sahurda yenmemesi gerekenler:
Et yemekleri, Fast-Food, Peynir, Tuzlu ve yagli yiyecekler

upload_2017-5-27_13-10-31.jpeg

Herkese Hayirli Ramazanlar diliyorum,
Yaratici tuttugunuz oruclari ve yaptiginiz yardimlari kabul etsin.
Amin

: )​