Ramazan

aleynanaz1

Well-Known Member
Islamın şartlarından biri oruç ayı hoşgeldi.:) Cumartesi başlıyor.

ramazan%20ay%C4%B1.jpg

aleynanaz1

Well-Known Member
Hier könnnt ihr eure Ramazanmanis posten,die ein Muss zum Ramazan sind.

Hier kommt eins;
Damla gibi derindir Bir tek hurma da olsa Bir mü’mini sevindir. Ezanlar hep okundu İftarlığım lokumdu Aç karnına çok yedim Bana biraz dokundu. On üçüne geldik mi? Nefisleri yendik mi? İmandadır saadet Bunu böyle bildik mi? Fırın üstünde kürek Gene sızladı yürek Her yerde dayanır da Bal’a dayanmaz yürek. Bu aya hürmet gerek Nimete şükür gerek Mübarek Ramazan’da Hakk’a ibadet gerek. Ay açmaz bulut açmaz Ay buluta kavuşmaz Günahları andıkça Bana gülmek yaraşmaz. Dere coşmuş çağlıyor Dağı duman bağlıyor Zengin olsan ne fayda Fakir kardeş ağlıyor.

B

Bali Bey

Guest
Aynisini bende sizler, ve bütün Müslümanlar icin diliyorum.

umarim bu oruc zamanindan, bir cok yönden geliserek, hosgörümüzü, saygi ve sevgimizi, irademizi cogaltarak pozitif bir sekilde cikariz insallah.

hilal74

Well-Known Member
Wieso? Man wünscht doch auch leuten schon Tage vorher Frohe Weihnachten und nen guten Rutsch.

Die guten Wünsche zu Ramadan äussert man, bevor es anfängt! Ausserdem ist es morgen so weit, wir haben doch nicht 2 Monate vorher angefangen..
Dann wünsche ich allen Muslimen alles Gute zu Ramadan.Da es mitten in den Sommer fällt ist es ja eine sehr lange Zeit die gefastet wird und bestimmt sehr anstrengend.