Türkischer Militärdienst, Frage?

o simdi asker

New Member
AW: Türkischer Militärdienst, Frage?

türkce de konusur, o sorun degil :lol:.
iyi tamam, o zaman ben bir su konsulata telefon acim.
hm.. sali günü zaten oraya gidcem, ordaykende sora bilirim galiba?

Eskiya

New Member

Also wenn du nicht zum Militär gehts und auch nie mehr in die Türkei reisen willst, dann brauchst du nichts zu machen.
Wenn du kein Militär machst und über 38 bist , bekommst du keine pempe kart, das ist für Erbschaftssachen usw in der Türkei soweit ich weiß.
Wenn du die Deutsche Staatsbürgerschaft annimmst brauchst du nicht mehr zum Militär aber ohne Job keine chance.
Das Geld für das Militär kannst du soweit ich weiß in Raten abzahlen, oder alles auf einmal.
Wenn du kein Geld hast frage ich mich wie du das Haus weiter abzahlen willst.
Ich würde dir raten dich an irgendeiner Schule anzumelden für Abi oder sowas ist kostenlos, dann lässt du dir eine Schulbescheinigung geben, gehst zum Konsulat und meldest dich nach einigen Monaten später bei der schule ab.

Ansonsten muss ich den mist auch noch machen.

S

selcuk1972

Guest

o şimdi asker ...sen ama şimdi asker olmıcaksın..nasıl olcak..yalan oldu senin iş:wink:

o simdi asker

New Member

hahaha.. onu nerden bilcen sen :lol:
yok yaa askerligim yapcam ben, öyle Hain Türklerden degilim ben korkma.
Askerligimizi seve seve yapacagiz ;)
ama simdi degil, bir kac sorun var suan Ailede :wink:

S

selcuk1972

Guest

hahaha.. onu nerden bilcen sen :lol:
yok yaa askerligim yapcam ben, öyle Hain Türklerden degilim ben korkma.
Askerligimizi seve seve yapacagiz ;)
ama simdi degil, bir kac sorun var suan Ailede :wink:

allah allah.estafurlah ben sana hayin felan demedim.nerden cıkardın sen şimdi hayini felan.benimki geyik olsun.herhalde askerligini yapıcaksın.bu senin ama daha iyi bir türk oldugunu göstermez.kim türkiye pasaportonu taşıyorya vatanigörevini yapıcak.benim sana lafım yok.sakın yanlış anlama.benimkisi espri geyik olsun diye yazdım.
ama şu askersoruna geri dönersek.bence en cabuk bir şekilde hallet, yoksa türkiye ye izine gelirsen ,,seni sonra sınırda bırakmaya bilirler ve sen 15 ay yapman gerekir ozaman..yani agrısız başına iş alırsın kardeşim.umarım beni yanlış anlamadın.benimkisi espri olsun..
sevgiler selcuk...o şimdi asker degil:wink:

o simdi asker

New Member

yok yaaaa :lol:
ich habs schon verstanden, das es ein witz ist keine sorge :lol:

yaa iste Pazartesi günü herseyi yapacagiz
ich glaube das wird schon klappen ;)

selamlar Ahmet.

S

selcuk1972

Guest

yok yaaaa :lol:
ich habs schon verstanden, das es ein witz ist keine sorge :lol:

yaa iste Pazartesi günü herseyi yapacagiz
ich glaube das wird schon klappen ;)

selamlar Ahmet.

rahat ol.canını sıkma.35 yaşına kadar askerligini ertelebiliyorsun.ister işin olsun ister olmasın.ama ertelemek icin...paranın ilk taksitini yatırman gerekiyor.seni yoklamaya cagırdılarmı hic.yoklamadan sonra ilk taksiti yatırdıgın an seni kıssa süre askerlige alıyorlar.yoksa uzun askerlik sayıyorlar.uzun askerlik senin işine gelmez..cünkü 15 ay sürüyor..ve bu zaman icinde gidersen almanyada oturma iznin ölüyor.ama 300-400 euron varsa hemen taksit işine gir..öde ...zamanında varsa bence hemen git 20 günlük askerligini yap gel..hem kafan raht olur..hemde ne kadar genc yaparsan o kadar rahat edersin.
selamlar selcuk

o simdi asker

New Member

keine ahnung, ama eve telefon acmislardi, sonst hätte ich die verlängerung vergessen:-? .
Adam Telefonda soru yordu zaten, willst du dein Militaärdienst antreten oder verlängern.

nasil yani ben simdi Montag günü git sem, 400€ ödesem, beni 20günlük askerliyemi aliyorlar?
hm.. ich weiß nicht, weißt du meine mutter ist halt physisch sehr krank.. .
Ich weiß nicht ob ich das jetzt schon machen sollte vllt in 1 oder 2 Jahren, keine ahnung. Aber nicht jetzt.