Adieu Pressefreiheit!

• Ersteller des Themas nomennescio
  • Erstellungsdatum
E

Esmaaa

Guest
AW: Adieu Pressefreiheit!

Und das findest du in ordnung?Das soll demokratie sein?
Was ich lustig finde.İch habe immer gedacht entweder gibt es demokratie oder nicht.Jetzt gibt es in der türkei begriffe wie demokratie,fortgeschrittene Demokratie,ausgeweitete demokratie usw.Und trotzdem werden journalisten verhaftet und jahrelang ohne zu wissen was ihre schuld ist in Untersuchungshaft gehalten.Aber anderseits wird den Menschen die durch denizfeneri e.v türkische mitmenschen abgezogen immer noch keine untersuchung geführt.Für den einen demokratie für den anderen ""denkenden"" keine demokratie.Hitler hat nach einer zeit auch angefangt bücher zu verbrennen.Naja und in der türkei werden halt bücher die noch nicht gedruckt sind einfach vernichtet.Habt ihr gewusst ,dass es seit die akp regierung gibt das abhören von telefonen und internet zugenommen hat.Oder das einfach streng vertrauliche gespraeche oder irgendwelche videos die dem jenigen schadet so einfach von irgendwellchen kreisen im internet verbreitet wird.Und diese danach einfach von den medien die der regierung nahe stehen dazu genommen wird diese dann in den medien breit zu reden.

abimisin amcamisin nesin bilmiom ama cok dandik birisin :lol:

yawww alman rus cin japon fransiz hicbir millet bizim türk milleti kadar kendi vatanini kötülemez :lol:

türk gibisi yok iste yok :lol:

Gastarbeiter

Gesperrt

abimisin amcamisin nesin bilmiom ama cok dandik birisin :lol:

yawww alman rus cin japon fransiz hicbir millet bizim türk milleti kadar kendi vatanini kötülemez :lol:

türk gibisi yok iste yok :lol:

Yegen diyim bari sana.Maksat kötülemek degil.Sen bazı şeyleri görmezlikten gelirsen ve gözlerini kapalı tutarsan bence en büyük kötülügü sen yapmış olursun.Herkesin kendine göre bir düşüncesi var.Benim ve senin vatana olan sevgimizi önümüze koyarsak.Bundan ol emin senin vatana olan sevgim benim sevgim önünde diz cöker.Türkiyede herşey gül gülistansa.Niye ögretmenler,doktorlar,ögrenciler,emekciler sokaga dökülmüşler?Bunlar manyak mı?Erdogan diyi birisi cıktı,Agzıda güzel laf yapar.sen ve senin gibi düşünenler tav olur.İsraele davosta one minute diye rest ceker ama aynı kabinedeki bakanı okullara bir yazı gönderir sakın israel ürünlerini boykot etmeyin.Gülen diye bir adamı destekler.Ama o gülen kendini müslüman diye ortada dolaşan adam zamanında papanın elini öpmüştü.Televizyonda bangır bangır bagrır Natonun libyada işi ne.Eeeee ne oldu,şimdi türkiyenin 2 savaş gemizi libyada.Erdogan işte kendi halkına,kendi citfcisini ancak "al da ananı git der""..

ama malesef..türkiyede adam gibi bir parti yok.malesef herkes akp kötünün icinde en iyisini olarak görüyor..allah kahretsinki...muhalefette kendi icinde didişmekten önünü ve halkın istegini dogru göremiyor.

hade yegen.Kendini fazla üzme.Seni sana emanet ediyorum

E

Esmaaa

Guest

Yegen diyim bari sana.Maksat kötülemek degil.Sen bazı şeyleri görmezlikten gelirsen ve gözlerini kapalı tutarsan bence en büyük kötülügü sen yapmış olursun.Herkesin kendine göre bir düşüncesi var.Benim ve senin vatana olan sevgimizi önümüze koyarsak.Bundan ol emin senin vatana olan sevgim benim sevgim önünde diz cöker.Türkiyede herşey gül gülistansa.Niye ögretmenler,doktorlar,ögrenciler,emekciler sokaga dökülmüşler?Bunlar manyak mı?Erdogan diyi birisi cıktı,Agzıda güzel laf yapar.sen ve senin gibi düşünenler tav olur.İsraele davosta one minute diye rest ceker ama aynı kabinedeki bakanı okullara bir yazı gönderir sakın israel ürünlerini boykot etmeyin.Gülen diye bir adamı destekler.Ama o gülen kendini müslüman diye ortada dolaşan adam zamanında papanın elini öpmüştü.Televizyonda bangır bangır bagrır Natonun libyada işi ne.Eeeee ne oldu,şimdi türkiyenin 2 savaş gemizi libyada.Erdogan işte kendi halkına,kendi citfcisini ancak "al da ananı git der""..

ama malesef..türkiyede adam gibi bir parti yok.malesef herkes akp kötünün icinde en iyisini olarak görüyor..allah kahretsinki...muhalefette kendi icinde didişmekten önünü ve halkın istegini dogru göremiyor.

hade yegen.Kendini fazla üzme.Seni sana emanet ediyorum

Hic ugrasamam polemigede giremem kusura bakma. Keyfimde degilim.
Papa nin elini öpmüsmüsmüs :lol: adamin zaten nekadar günahi varsa aldiniz cennetlik ettiniz... iyiki sizin gibiler var, sükretsek azdir :lol:

hele "diz cöker" bölümüne bayildim.....gülsemmi aglasammi düsündüm, sonra gülmeye karar verdim.

ben ve benim gibiler oldukca AKP oylari takir takir topliyacak insallah.

ve beni kendime emanet etmene gerek yok... ben Yaradana emanetim zaten.

sanada iyi geceler AMCA.

Gastarbeiter

Gesperrt

Hic ugrasamam polemigede giremem kusura bakma. Keyfimde degilim.
Papa nin elini öpmüsmüsmüs :lol: adamin zaten nekadar günahi varsa aldiniz cennetlik ettiniz... iyiki sizin gibiler var, sükretsek azdir :lol:

hele "diz cöker" bölümüne bayildim.....gülsemmi aglasammi düsündüm, sonra gülmeye karar verdim.

ben ve benim gibiler oldukca AKP oylari takir takir topliyacak insallah.

ve beni kendime emanet etmene gerek yok... ben Yaradana emanetim zaten.

sanada iyi geceler AMCA.

dogru ülkede senin gibi sazan ve kendini akıllı zanneden enayi cok.Ondan akp dedigin gibi takır takır oyları toplar.yapcak birşey yok.Zaten ülkenin icine ettiniz barim sifonu cekinde kokusu gitsin

hade iyi akşamlar yegen..seni allahına emanet ediyorum.hayrını gör

Aylin2009

Active Member

"Pressefreiheit mit Todesmut

Gefährlicher Job: Die pro-kurdische Zeitung "Özgür Gündem" wagt einen Neuanfang in der Türkei.

Es gab eine Zeit, da gehörte tatsächlich Todesmut dazu, für die Tageszeitung „Özgür Gündem“ in der Türkei zu arbeiten. Nur sieben Tage nach dem ersten Erscheinen des Blattes im Mai 1992 wurde der erste Reporter von „Gündem“ ermordet. Bis die Zeitung zwei Jahre später wegen Nähe zu den kurdischen PKK-Rebellen verboten wurde, starben mehr als 70 Mitarbeiter.
"

http://www.tagesspiegel.de/medien/mit-todesmut/4048890.html

blackcyclist

Gesperrt

Strafbarer Buchbesitz und verhaftete Journalisten

In der Türkei sorgt derzeit ein noch nicht veröffentlichtes Werk für Aufsehen, in dem es um eine angeblich langfristig geplante Unterwanderung von Polizei, Justiz und Behörden durch eine vom Prediger Fethullah Gülen ins Leben gerufene Sekte geht - wir befragten dazu den Istanbuler Rechtsanwalt Murat Deha Boduroglu

http://www.heise.de/tp/r4/artikel/34/34528/1.html