Eine Frage

inciertu

New Member
AW: Eine Frage

istirham etmek" statt "rica etmek" oder "maruzati olmak" statt "sorunu olmak"...

Das sind alte Wörter und benutzt man eigentlich nicht mehr.....

,und wenn

maruzati olmak" statt "sorunu olmak"...

dann

mazereti olmak - sorunu olmak- ein Problem haben

bir mazeretim var- ich habe ein Problem...........

Sommer2000

Gesperrt

Ben entel dantel takimindan degilim, ancak hem gittigim devlet dairelerinde hem de okulda hep kullanmisimdir; kullananlar da azinlikta degildir.

Ha, sen bu sekilde bir sinif ayrimina sahipsen kafanda onu bilemeyecegim...

Pardon ama boyle konusulan hangi okula gittin? :roll::roll:
Ayriyeten devlet dairelerinde calisanlarin egitimi ve hanzoluklari herkes tarafindan bilinen bir gercek. Orada calisanlar daha karsisindaki siz diye hitap etmekten aciz. Tutupta onlar mi boyle cit kirildim konusacak?
Biz farkli devlet dairelerine mi gidiyoruz acaba?

sekonder

Member

Pardon ama boyle konusulan hangi okula gittin? :roll::roll:
Ayriyeten devlet dairelerinde calisanlarin egitimi ve hanzoluklari herkes tarafindan bilinen bir gercek. Orada calisanlar daha karsisindaki siz diye hitap etmekten aciz. Tutupta onlar mi boyle cit kirildim konusacak?
Biz farkli devlet dairelerine mi gidiyoruz acaba?

Bilemiyorum kime hangi devlet dairesinde nasil davranildigini artik. Üniversitede bile mi bu dilin kullanilmadigini iddia ediyorsunuz?

Ayrica "affedersiniz, bir maruzatim olacakti" cümlesinin neresi citkirildim? Dagdan gelmeyen herkesin söyleyebilecegi/söyledigi gayet normal bir cümle.

Ayrica neden böylesine tepki gösterdiginizi de anlamis degilim... :)

Ekleme; Uludag Ünv. Veteriner Fakültesi'ne gittim...

YarimElma

New Member

istirham etmek" statt "rica etmek" oder "maruzati olmak" statt "sorunu olmak"...

Das sind alte Wörter und benutzt man eigentlich nicht mehr.....

,und wenn

maruzati olmak" statt "sorunu olmak"...

dann

mazereti olmak - sorunu olmak- ein Problem haben

bir mazeretim var- ich habe ein Problem...........

Hallo inci, mazeret heisst doch Ausrede? Ich wüsste nicht dass das was mit Problem zu tun hat.

Shalima

Well-Known Member

puh, wenn ihr euch mit dem türkischen schon nicht einig seid, wie solln wir das den je lernen :roll::shock: