Gehört Erdogan überhaupt dahin wo er ist?

Kimyager

Gesperrt
AW: Gehört Erdogan überhaupt dahin wo er ist?

Zitat von Lalezar2006:
Wie sollte die Partei heißen? Türk Gurbetciler Vatanperverlik Partis (TGVP) :smile:
Whaty2000 ob das ne Lösung ist, ich würde es total lächerlich finden.

Es gab vor einigen Jahren eine Partei mit Zielgruppe Immigranten. Weiß nicht, wie sie hieß und ob es sie noch gibt. Der Vorsitzende hieß mit Vornamen Macit.

Türken lassen sich nicht mobilisieren. Sie hören nur auf das, was die örtlichen "moralischen Instanzen" Haci & Hoca sagen.

Karagözlüm

New Member

@ Anouk: na gut, ich versuchs mal:smile:

Başbakan: Böyle bağırılmaz ki, terbiyesizlik yapma.
Kemal Öncel: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen bana hakaret etmeyin.
Başbakan: Artistlik yapma .
Kemal Öncel: Artistlik yapmıyorum, ben sanatçı değilim.
Başbakan: İyi bir sanatçısın.
Kemal Öncel: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz? .
Başbakan: Lan terbiyesizlik yapma.
Kemal Öncel: Lan mı? .
Başbakan: Evet .
Kemal Öncel: Lan mı? Canın sağ olsun.
Başbakan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?
Kemal Öncel: Ne zaman?.
Başbakan : Şimdi.
Kemal Öncel: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağlıyor.
Başbakan : Hadi ananı al git buradan.
Çiftçi Öncel, Başbakan’ın bu sözünden sonra korumaların da kendisini uzaklaştırması üzerine “Suya muhtaç olduk. Lan diye hitap etme. Ayıp be'' diye söylenerek, ayrıldı. Güvenlik görevlileri, eylemciyi bir süre izledi. Gözaltının olmadığı belirtildi.

Kanzler: machen sie nicht so bayirilmaz?????, Machen sie keine Unart/seien sie nicht unhöflich

Bauer: Ich bin nicht unhöflich, bitte unterstellen Sie mir nichts

Kanzler: Mach kein Schauspiel

Bauer: Ich mache kein Schauspiel; ich bin kein Künstler (also Schauspieler)

Kanzler: Sie sind sogar ein guter Schauspieler

Bauer: sie haben gegen unsere Landesverfassung verstoßen wissen sie das? (sooo ungefääähr)

Kanzler: Ey Alter mach keine Unart

Bauer: Alter??

Kanzler: Ja

Bauer: Alter? Lebe wohl (wörtl. Dein Leben soll gesund sein)

Kanzler: Was hab ich jetzt zu den Bauern verildiginin farkinda:confused: bist du? ?????

Bauer. Meine Fabrik (???) bald vorm sterBEN ??? (keene Ahnung :confused: ) unsere Mutter weint seit zwei Jahren

Kanzler: Ach komm nimm deine Mama und geh von hier

Bauer: zu viel grammatik versteh ich den Sinn der Wörter zusammen nicht :S

Na ja so ungefähr, ich hoff konnte dir damit ein bissal weiterhelfen,
wär schön wenn jdn korrigieren könnte,
ich glaub das dringend nötig xD

Lg Karagözlüm:smile:

L

Lalezar2006

Guest

Milletvekilinden vatandaşa fırça

Barış DURAK/ŞANLIURFA, (DHA)

ŞANLIURFA Valisi Yusuf Yavaşcan ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu sel felekatinin yaşandığı Ceylanpınar İlçesi'nde incelemelerde bulundu. Yetkililere sorunlarını anlatan gruptan bir kişi, “Üç gündür burada aç susuz kaldık. Dönüp yüzümüze bakan yok. Devlet nerede, hükümet nerede?'' diye sorunca sinirlenen AKP Milletvekili Kaplan, “Ben buradayım, çok konuşma'' dedi. Vali Yavaşcan ise selden etkilenen okulların durumunu anlatan bir kişiye, “Sus bir dakika, ne çok konuşuyorsunuz'' dedi.
Vali Yusuf Yavaşçan, bugün AKP Milletvekili Mahmut Kaplan, Viranşehir Kaymakamı Şevket Atlı ile birlikte sel felaketinden en büyük zararı gören Ceylanpınar İlçesi'nde incelemelerde bulundu. Yıkılan ve hasar gören evleri yerinde gören Vali Yavaşcan ve beraberindekiler, Mevlana Mahallesi'nde bir grup vatandaşın sorunlarını dinlemeye başladı. Yaklaşık 30 kişilik grupta bulunan bir kişi, “Üç gündür burada aç susuz kaldık. Dönüp yüzümüze bakan yok. Devlet nerede, hükümet nerede? Niye kimse gelip halimizi sormadı?'' dedi. Buna öfkelenen Milletvekili Mahmut Kaplan, “Ben buradayım, fazla konuşma'' dedi. Bu duruma sinirlenen bir başka kişi ise “Sen ne diyorsun?'' diyerek Kaplan'ın üzerine yürümek istedi. AKP Ceylanpınar İlçe Başkanı Mehmet Kahraman, bu kişiye engel oldu. Kimliği öğrenilemeyen bu kişinin polis tarafından olay yerinden uzaklaştırılmasının ardından Vali Yavaşcan ve beraberindekiler mahalleden ayrıldı.

BUĞDAY FIRLATTI
İlçedeki selden zarar gören diğer mahallelerinde incelemelerde bulunan yetkilileri gören yaşlı bir kadın da tepkisini göstermek için çuvalda bulunan buğdayları fırlattı. Yaşlı kadın, “Günlerdir bunları yiyoruz, kış günü sokakta kaldık, neredesiniz?'' diye tepki gösterdi. Heyet, yaşlı kadının bu sözlerine karşılık vermedi.

VALİ DE SİNİRLENDİ
Ceylanpınar İlçe Kaymakamlığı önüne gelen heyeti bekleyen bir grup çiftçi ise Vali Yavaşçan'a, “Tarlalarımız büyük zarar gördü, devlet bize destek olsun'' dedi. Vali Yavaşcan, “Sigorta diye bir şey var. Tarım sigortası yaptırsaydınız. Her şeyi devletten beklemeyin. Zamanında tarım sigortası yaptırsaydınız, şimdi bunları söylemezdiniz'' dedi. Vali Yavaşçan, bir vatandaşın selden etkilenen okul ve köprülerle ilgili olarak şikayetini söylemesi üzerine de “Sus bir dakika, ne çok konuşuyorsunuz. Bunları kaymakama söyleyin'' diye azarladı.
Gergin ortamda geçen incelemeler sonunda açıklama yapan Vali Yavaşçan, ilçede çok hasarlı, 72 orta hasarlı, 136'sı ise az hazarlı olmak üzere toplam 267 konutun selden etkilendiğini açıkladı. 400 hayvanın telef olduğu selden sonra kurulan Kriz Merkezi'ne mağdur olduğunu ileri süren 1800 kişinin başvurarak yardım talebinde bulunduğunu kaydeden Yusuf Yavaşcan, “Devletimiz, mağdur olanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekeni yapacak ve afetin yaralarını en kısa sürede saracaktır'' diye konuştu.

Kurze Erklärung auf Deutsch…Ein Abgeordneter der AKP Partei Mehmet Kaplan beschimpft einen Bürger in der Öffentlichkeit..

In Sanli Urfa (Ceylanpinar) sind durch eine schlimme Überschwemmung, 4 Menschen ums Leben gekommen und 2 Menschen werden vermisst.

Ein Bürger sagt; Seit 3 Tagen haben wir nichts zu essen und du trinken. Keiner dreht sich um und schaut nach uns. Wo ist der Staat, wo ist die Regierung?

Herr Kaplan regt sich auf und sagt: Ich bin hier, rede nicht so viel..
Ein anderer Bürger regt sich auf und geht auf Herrn Kaplan zu und sagt: Was sagst du da?

Der Bürger wurde von der Polizei entfernt.

Irgendwie sind die ziemlich aggressiv in der AKP, nicht nur Erdogan.
Türkische Sprache, schwere Sprache ist hier auch passend. Terbiyesizlik…Unhöflich