liebe leute könnte jemand es mir übersetzen bitte

cem_olga

New Member
nabend zusammen..habe das heute morgen von meinm schatz bekomen wir streiten uns seid 2 wochen nur noch weil die sprache auch noch ein problem ist dann hat er mir das geschrieben ich soll es mir übersetzen lassen. bitte wenn jemand lust hat ich weiss nicht mehr was ich denken soll wir wollten eigentlich im sommer heiraten

herşeye rağmen şmdi zamanı değil.bunu anladım.huzurum yok ve olmayan bir huzuru sana veremem.önce kendimi bulmam gerekiyor.huzuru...!sonra bunu bir başka insana yaşatabilirim.sana karşı yanlış yapmak istemiyorum.düşüncelerime hakim değilim.ailem dahil bütün çevremle problemliyim.önce kafamı rahatlatmalıyım ve beklemekten yoruldum ,sıkıldım.artık beklemeyeceğim.kendi hayatımı kendimin kazanma zamanı.buralarda durarak zaman kaybetmenin hiçbir anlamı yok.bu yaşıma geldim ve hala huzurumun olmadığı biryerde birşeylerin olmasını bekliyorum.ve anladımki birşey olmayacak istediğim herşey elimden uçup gidiyor.artık buna izin vermeyeceğim.birşeyleri isteyip beklemektense gider kendim bulurum.ya bulurum ya yok olurum.sana sürekli anlatmak istediklerim oldu fakat birbirimizi yeteri kadar anlayamadığımız için bunları söyleyemedim.giden zaman ömrümden gidiyor.benimle beraber hepimizin ömründen gidiyor.artık huzurun gelmesini beklemek sadece bize zarar veriyor.sadece şunu söylemek istiyorum..

yanlış zaman...

benim,beni dünyaya getirip senden bi bok olmaz diyen babamla,yıllardır iyi niyetimden onlarca emeğimi verip karşılığını alamadığım adi akrabalarımla,hergün dedikodumu yapmaktan usanmayan komşularım dahil,bütün bu insanlarla hatta kendi huzursuzluğumla bile kavgam var..şimdi sıra bende görelim benden bi bok olurmu yoksa olmazmı !!!

sana hep ne derim bilirsin.beni asla anlayamazsın.çünkü ben senin yaşadığın ve alıştığın hayatın çok dışında yaşadım.ben sen ailenle huzursuz olacaksın diye yıllarca yokluğunu hissedip hergece kendimi yastığımla avuttuğum ,oysa küçücük bir çocukken korkudan sarıldığım ve daha doyamadan benden uzaklaşan abimle günlerce konuşmadım onun kalbini kırdım,ezildim,kahroldum.sen bunu anlayamazsın...günlerce oraya gelebeilmek belki huzuru bulabilmek adına şu evrakları halledene kadar onca değersiz insana boyun eğdim.sen bunu anlayamazsın..her fırsatta kaçan huzurunu ve buna rağmen belki birgün diye seni yıllarca bekleten o yoksunluğun ne demek olduğunu anlayamazsın.

şimdi sana diyorumki hani sende hep bana anlat anlarım ben diyordun.buyur anlattım anla bakalım derdim neymiş.sana birşey daha söyleyeyimmi..?

sen bunu anlayamazsın.

Farina

Well-Known Member
AW: liebe leute könnte jemand es mir übersetzen bitte

Ich wünsch dir, dass sich bald einer "rantraut", scheint ja schon sehr wichtig für dich zu sein. Wahrscheinlich schreckt die Länge etwas ab.

cem_olga

New Member

danke dir .... ist lieb von dir .
ja es ist sehr wichtig für mich
ich drehe sonst noch durch ....
sitze schon den ganzen tag vorm wörterbuch und versuch es zu übersetzten
aber es klappt einfach nicht
ich glaube ich bin einfach sehr durcheinander.
er hat mir heute mittag gesagt das er mich über alles liebt aber er nicht will das ich ein scheiss leben mit ihm habe
und wenn ich den text verstehe dann werde ich ihn auch verstehen
:frown::frown::frown:

Sommer2000

Gesperrt

Mensch, der Gute hat wirklich alles geschrieben aber bitte sei mir nicht boese ich kann mich nicht im Moment konzentrieren.

Sommer2000

Gesperrt

Mein altes Maedchen habe ich am Dienstag verloren und mein Kater wird es wohl auch nicht ueberstehen. Sorry.

MS0049

Active Member

Tut mir Leid Elvin!

Aber ihr seid auch Helden.:wink: Jetzt stehen hier über 8 Antworten und jeder glaubt, es ist bereits übersetzt. Hoffentlich guckt nun noch jemand :-(