Polizeigewalt in Istanbul #occupygezi

• Ersteller des Themas Junimond
  • Erstellungsdatum

Lumiukko

Well-Known Member
Hand aufs Herz!

Kann sich noch irgend jemand namentlich an die Toten der Gezi Bewegung erinnern ?

Hand aufs Herz: ich kann mir eh schon sehr schwer Namen von flüchtigen türkischen Bekanntschaften merken.

Trotzdem kotze ich hier jeden Tag aufs neue wie wenig sich geändert hat und wie unterdrückt und unglücklich einige in dieser Gesellschaft dahinsiechen.

B

Bali Bey

Guest
Türkiye'nin en cok oy alan AKP/CHP secmenlerine bakiniz, Akp ve Chp secmenlerin'in cogunun karsit görüslere saygisi yok!
disarda bir sey söyleyin hemen damga yapistiriyorlar....Yok sen Nurcusun, Fethullahcisin, Tayyipcisin, Komunistsin, Kafirsin. din düsmanisin vs...tövbe tövbe..

Sorsaniz, herkes kendi tarafina iyi demekte amma ülkemizde saglikli iliskiden, mantikli tartismadan yana neredeyse hic degiller...

Gecenlerde biri gelmis; Sen Fethullah Gülen'i tutuyor, Tayyip Erdogan'i elestiriyordun ama Chpye oy vermedin, size niye güvenmedigim simdi tekrar belli oldu!
gelmis bana böyle diyor:D

univers

Well-Known Member
Türkiye'nin en cok oy alan secmenlerine bakiniz, Akp ve Chp cogunun karsit görüslere saygisi yok!
disarda bir sey söyleyin hemen damga yapistiriyorlar....Yok sen Nurcusun, Fethullahcisin, Tayyipcisin, Komunistsin, Kafirsin. din düsmanisin vs...tövbe tövbe..

Sorsaniz, herkes kendi tarafina iyi demekte amma ülkemizde saglikli iliskiden, mantikli tartismadan yana neredeyse hic degiller...

Gecenlerde biri gelmis; Sen Fethullah Gülen'i tutuyor, Tayyip Erdogan'i elestiriyordun ama Chpye oy vermedin, size niye güvenmedigim simdi tekrar belli oldu!
gelmis bana böyle diyor :D
Schaut euch die....
das wird nicht Bali Bey- irgendwie hat gerade die Titulierung "Bey" sprich "Herr" Hochkonjunktur, wie viele wir derer hier im Forum haben:D..die Übersetzung:
Tercüme edecektim, ama senin birinci cümlen ki, ben onu anlıyorum, teknik olarak hatalı ve bu da benim onu hakkı ile tercüme etmeme engel, zira bu hali ile senin cümleni keyfime göre tercüme etmem gerekir, onu düzeltmem için.
Benim için düzeltirsen:D , tercüme ederim, tabii istersen.

B

Bali Bey

Guest
Schaut euch die....
das wird nicht Bali Bey- irgendwie hat gerade die Titulierung "Bey" sprich "Herr" Hochkonjunktur, wie viele wir derer hier im Forum haben:D..die Übersetzung:
Tercüme edecektim, ama senin birinci cümlen ki, ben onu anlıyorum, teknik olarak hatalı ve bu da benim onu hakkı ile tercüme etmeme engel, zira bu hali ile senin cümleni keyfime göre tercüme etmem gerekir, onu düzeltmem için.
Benim için düzeltirsen:D , tercüme ederim, tabii istersen.

:) Simdi düzelmis mi?

Novus

Well-Known Member

mantigini kulandiktan sonra hareket eden bir halk deyiliz ki, mantikli tartismanin yana olalim.
Evet damgayi yapistiriyorlar, ama neden? damgaliyiz ondan. Ideologilerle kirletilmis bir halkiz, ve hep belirli bir yol gösterenlerin pesindeyiz, kendi düsünce ve mantik kapasitemizi kücük yasta öldürüyoruz yada öldürüyorlar.
Kommunist aileden gelirsen solcu olursun, ha hü, isci halklari herkes fasist dersin, sac sakal uzatip herkese herseye karsi muhalefet olursun. Olumu sey ama yaratmasin.
Dindar aileden gelirsin dinci olursun, gari kiza bakip namus dersin. kendine bakmayip, baskalarin yaptigi haramlarnan ugrasirsin. hoca yi dinlersin amin dersin, erdogani dinlersin, kulandigi kelimeleri bile günlük hayatinda kulanmaya baslarsin. Mö diyip kafa salarsin.
sagci aileden gelirsin, kisisel komplexlerini büyük türk nen kapatmaya calisirisin, kaba olursun, uzun sacli birisini görürsen 10 kisiyle saldirirsin. reisini dinlersin. mö diyip oturursun
Atatürkcü olursun. her kösede heykelii resimi yetmemis gibi kicina na da dövmesini, arabana da imzasini yapisdirirsin. ve her ikinci lafin, atatürke sükür edin, sen simdi onun bunun cocugu olurdun, mö diyip kendini üstün görürsün.

türkiyede sade mantiyla haraket eden insan olsaydi, türkiyenin bu kadar toplumsal ve siyaset kirliliyi olmazdi.
Atatürkü tarihi bir lider olurdu, peygamberimiz deyil. Gülen izmir de hoca olurdu, millionlarca koyunu olan mehdi deyil, erdogan ayakabi kutulari hapisde sayiklardi, basbakanimiz olarak deyil.