Deutsch Tandem Frankfurt am main

Status
Es sind keine weiteren Antworten möglich.

Sommer2000

Gesperrt
AW: Deutsch Tandem Frankfurt am main

size gercekten acimaya basladim.bazi insanlar sadece lak lak yapar bazilarida is

siz hangisini yapiyorsunuz?

Valla Ahmet Bey, koseye kistirildiginizda cok seviyesiz oluyorsunuz. Umarim bunu sizden memnun kalmayan musterilerinize yapmiyorsunuzdur.
Yani Turkiyede size ekmek yok anladigim kadariyla, Almanya kapinizi da kapatirsaniz sizin icin hos olmaz.
Ama siz bilirsiniz tabiki.

Also Ahmet Bey, wenn sie in die Ecke gedraengt werden werden sie niveulos. Ich hoffe dass sie das gleiche nicht mit ihren Kunden abziehen wenn sie nicht zufrieden waren mit ihrer Dienstleistung.
Ich meine, soviel wie ich verstanden habe haben Sie keine Arbeitschancen hier in der Tuerkei, deshalb waere es nicht sehr klug von ihnen wenn sie sich die Deutschlandtuer verschliessen wuerden.
Ama natuerlich muessen Sie es ja besser wissen.

Sommer2000

Gesperrt

Bu arada size Turkiyede anlasilan ekmek yok dememin sebebi de kac sayfadir yazdiginiz Turkiyede sizin mesleginizin yanlis anlasilmasi ve daha Turkiyede bu meslegin oturmasi icin en az 10 senenin gecmesi lazim olduguna inandiginiz yazilardandir.

Im uebrigen, weshalb ich Ihnen geschrieben habe dass Sie anscheinend keine Arbeitschancen in der Tuerkei haben kommt daher weil Sie ja schon seit ein paar Seiten schreiben dass man Ihren Beruf in der Tuerkei misversteht und die Tuerkei noch mindestens 10 Jahre braucht damit dieser Beruf auch anerkannt wird.

masseur.ozel

New Member

konusmanizla nasil bir karaktere sabip oldugunuz belli noluyor camur at izi kalsin.gerci senin gibilerle konusmaya degmez ama
cok sey bildigini sanan hilkat geribesi

Sommer2000

Gesperrt

konusmanizla nasil bir karaktere sabip oldugunuz belli noluyor camur at izi kalsin.gerci senin gibilerle konusmaya degmez ama
cok sey bildigini sanan hilkat geribesi

Man Rose, eben habe ich es so schoen uebersetzt fuer dich aber ist irgendwo im Internet gelandet.Also nochmal :

Nach Ihren Beitraegen zu beurteilen sieht man was fuer einen Charakter Sie haben. Was soll das Leute mit Dreck zu beschmeissen. Na ja, es lohnt sich zwar nicht mit Leuten wie du zu reden aber ....
Du klugsch.... Schreckschraube.

Oh man, der Mann hat sogar Roentgenaugen dass er weiss wie ich aussehe. :mrgreen:

univers

Well-Known Member

Hem Türkiyeden bihabersiniz sanirim hem yasadiginiz Toplumdan

Birbirimizi suçlayacağımıza, aydınlatalım/
Sayın Masör, aşağıdaki alıntı T.C.Milli Eğitim Bakanlığı sayfasından alınmıştır. Samimi olarak soruyorum, listelenen eğitim artık Türkiyede verilmiyorumu?
Anstatt uns gegenseitig zu beschuldigen, sollten wir uns aufklären.
Der unten aufgeführte Auszug ist aus der Seite des Türkischem Ministerium für Bildung. Ich frage aufrichtig danach, ob die aufgelistete Bildung
in der Türkei nicht mehr geboten wird?
Der Auszug/Alıntı;
2.1.2. İlköğretim
İlköğretim, 6-14 yaş grubundaki çocukların eğitim ve öğretimini kapsar. İlköğretimin amacı; her Türk çocuğunun iyi birer yurttaş olabilmesi için, gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlık kazanmasını, millî ahlak anlayışına uygun olarak yetişmesini, ilgi, yeti ve yetenekleri doğrultusunda hayata ve bir üst öğrenime hazırlanmasını sağlamaktır.
İlköğretim kız ve erkek bütün yurttaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır. İlköğretim kurumları sekiz yıllık okullardan oluşur. Bu okullarda kesintisiz eğitim yapılır ve bitirenlere ilköğretim diploması verilir.
2005-2006 eğitim-öğretim yılında 34.990 okulda, 10.512.356 öğrenci öğrenim görmekte olup 392.481 öğretmen görev yapmaktadır.

2.1.3. Ortaöğretim
Ortaöğretim; ilköğretime dayalı, en az dört yıllık genel, meslekî ve teknik öğretim kurumlarının tümünü kapsar. Ortaöğretimin amacı; öğrencilere asgarî ortak bir genel kültür vermek, birey ve toplum sorunlarını tanıtmak ve çözüm yolları aramak, ülkenin sosyo-ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunacak bilinci kazandırarak öğrencileri ilgi, yeti ve yetenekleri doğrultusunda yükseköğretime, hem yükseköğretime hem mesleğe veya hayata ve iş alanlarına hazırlamaktır.
Ortaöğretim;
* Genel ortaöğretim
* Meslekî ve teknik ortaöğretim
olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.
Ortaöğretim, çeşitli programlar uygulayan liselerden meydana gelir ve öğrenciler, istek ve kabiliyetleri ölçüsünde ve doğrultusunda bu programlardan birine yönelerek yetişme imkânı bulurlar.
Genel Ortaöğretim:
Genel ortaöğretimin amacı; öğrencileri ortaöğretim seviyesinde asgari genel kültüre sahip, toplumun sorunlarını tanıyan, ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunan insanlar olarak yetiştirmek ve yükseköğretime hazırlamaktır.
Genel ortaöğretim; Genel liseler, Anadolu liseleri, Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri Anadolu öğretmen liseleri, spor liseleri, Anadolu güzel sanatlar liseleri ve Çok programlı liselerden oluşmaktadır.
Meslekî ve Teknik Ortaöğretim:
Meslekî ve teknik ortaöğretim; iş ve meslek alanlarına iş gücü yetiştiren ve öğrencileri yükseköğretime hazırlayan öğretim kurumlarıdır.
Meslekî ve teknik ortaöğretim; Erkek teknik öğretim okulları, Kız teknik öğretim okulları, Ticaret ve turizm öğretimi okulları ve Din öğretimi okullarından oluşmaktadır.
2005-2006 eğitim-öğretim yılında 4.038'i meslekî ve teknik eğitim okulu olmak üzere 7.443 okulda, 3.213.605 öğrenci (2.037.490'ı genel, 1.176.115'i meslekî ve teknik ortaöğretimde) öğrenim görmekte olup 184.246 öğretmen (101.907'si genel, 82.339'u meslekî ve teknik ortaöğretimde) görev yapmaktadır.

Farina

Well-Known Member

Habe hier noch Schaufel und Förmchen von meiner Tochter übrig :lol:

H

hatira

Guest

Ich habe hier den Überblick verloren.
Die türkischen Texte verstehe ich leider nicht.
Ums Deutschlernen geht es offensichtlich nicht mehr.
Was möchte der Threadersteller jetzt?

Status
Es sind keine weiteren Antworten möglich.