Was lest ihr ??

S

Sunguroğlu

Guest
hristiyan-gulu-kitabi-emine-senlikoglu-Front-1.jpeg

S

Sunguroğlu

Guest
idamlik-genc-9789756717042.jpg

Bilmem ki İdamlık genç gibi Bir hayat Bir kapağın arkasına Sığar mı?

yurekte-buyumek-kitabi-ahmed-gunbay-yildiz-Front-1.jpg

"Annenin karnında değil de yüreğinde büyümek" Nalân çok farklı dünyaların içindeydi... Sözle yüz ifadesinin arasındaki çelişkilerdeydi beyni.. Bakışların dili, beden dili ve sözcükleri oluşturan harflerin dili birbirleriyle uyumsuzluk içindeydi.

Bu, çocuk yüreğinin dünyasında fark edilebilen bir çelişki miydi? "Annemin karnında değil, beni hayatına alan insanların yüreklerinde büyümek..."

Ferit'in söylediği gibi, "Çiçekler dallarında mı sevilmeliydi" yoksa?.. Bunca mutluluk görüntüsü verebilmek için çırpınan bu çocuğun gözlerindeki buğu, neyin ifadesiydi?...
Romanlarıyla hayata ayna tutan Ahmed Günbay Yıldız, yeni kitabı Yürekte Büyümek ile okurlarının karşısında...

S

Sunguroğlu

Guest
maznun-hekimoglu-ismail.jpg

Bütün suçu okumak ve dürüstçe yaşamak olan insanlara reva görülen eziyetin romanı…

Romanlarıyla halkın gönlüne taht kuran Hekimoğlu İsmail′in bu kıymetli romanını bazen gülerek, bazen ağlayarak okuyacaksınız.

S

Sunguroğlu

Guest
0000000603010-1.jpg

Buralarda yenisin. Uzunca bir süre adın bile anılmadı. Kapılar ardında bekleyenin yoktu. Yolunu gözleyenin, yüzünü özleyenin de... Adını anan yoktu. Düğünler sensiz yapıldı. Mutluluklar sen olmadan tamamlandı. Huzurlu sofralar seni beklemeden kuruldu. On binlerce yılın gerçeği bu iken, şimdi nasıl da vazgeçilmez görüyorsun kendini?

Anlaşılan henüz çok yenisin buralarda. Bu kitabı elinde tutuşun, şu satırları okuyuşun, kelimelerde anlam buluşun çok yeni/acemi. Sana özgü bu ayrıcalık... Çabuk alıştın buraya... Şimdi burada oluşun sana sürpriz. Başkaca sürpriz arama... İnsan diye var edilişine hayret etmeye geldin buraya. Hiç yoktan akıl sahibi oluşuna şaşırmaya geldin. İnsanlığı hak edecek ne yaptın; bir hatırla. Kaç damla ter döktün? Kaç kez dil döktün? Şimdi burada oluşuna teşekkür ettikçe güzelleşeceksin.

Aslında şükretmek için hiçbir sebep arama diyecektim ama. Şu bin bir küçücük nedenden biri yüzünü güldürür diye ümitliyim... Buralarda çok yeni olmanın çekingenliği çok yakışacak sana...

S

Sunguroğlu

Guest
0000000521804-1.jpg

Kardeşim!
Gözlüğüm kırıldığında gördüm gerçekleri.perdeler aralandı o gün. Camlardaki buğular da gitmişti artık. Rabbim kalbimi açmıştı. Özgür olmuştum. Tevbem kabul olmuş gibi, tüy kadar hafifledim birden. Ruhumda bir sevinç, bir heyecan; kalbim başka atıyordu artık. Hidayet böyle birşeydi herhalde. Gel, sevincime ortak ol, sende uyan artık. Bu uyku seni yoruyor. Yaşlanıyorsun, yarın uyansan da belki yaşlılıktan hareket edemezsin. Belki uykuda olur ölümün. yeter bu kadar uyku. Haydi uyan!

binbasinin-kizi-kitabi-emine-senlikoglu-Front-1.jpeg

Katliamların arasında kalmış bir binbaşı ve ailesi, bir de yalnız kadın. her şeyiyle insanlara ırkçılığın ne kadar kötü bir şey olduğunu gösteriyor.

Gerçeklere uygun yazılan romanlar; topluma ayna olur. Bazı romanlar, geleceği de fısıldar okuyucusuna. Bu roman yazıldığında Saddam tahtındaydı, asmaya kesmeye devam ediyordu...

S

Sunguroğlu

Guest
select.php

Yüzü dolaba dönüktü. Kapının eşiğinde bir gölgenin varlığını hissedince korkuya kapıldı. Hemen kaçıp gitmesi gerekirken yavaş ve sessiz adımlarla odaya doğru yaklaşmaya başladı. Kapıya birkaç adım kala, “Kim var orada?” diye seslendi…

Mesleğine âşık ve cesur polis şefi Başkomiser Fatih’le birlikte gizemli cinayetleri çözmekle uğraşırken, aynı zamanda Türkiye’nin muhteşem tarihi mekânlarını da tanıyacaksınız.

Sade ve akıcı bir dille kaleme alınan bu roman, İstanbul’dan başlayarak Erzincan’a kadar uzanan, macera ve heyecan dolu “Bir Anadolu Polisiyesi”dir